top of page

Готуємося до 1 вересня – поради психолога

Як підготувати дитину до першого вересня?


Розповісти дитині про шкільне життя, про події, які відбудуться саме у цей день.

Декілька днів до 1 вересня спробувати провести у режимі шкільного життя “підйому і відбою”.

Улюблену іграшку, якщо невелика, можна покласти до портфеля (так дитині буде спокійніше).

 

Мобільний телефон першого вересня (і взагалі в період адаптації) краще з собою не давати. Дитина гірше звикає до нової життєвої ситуації і нових дорослих, якщо у неї є можливість постійного контакту з батьками.
Приготувати все необхідне краще ввечері, щоб вранці не виникло паніки. Розрахувати час, щоб дитина зранку могла спокійно поїсти, сходити в туалет.

 

                       Які непередбачені труднощі можуть виникнути?


Часто діти (особливо ті, які не відвідували раніше дитячий садочок або дитячі групи) в останню мить відмовляються розлучатися з мамою або татом, які привели їх у школу. Дитина починає плакати, чіплятися за батьків. У такій ситуації краще піти на заняття разом із дитиною. Дуже важливо заспокоїти дитину та не залишати її у такому стані.

      Які непередбачені труднощі можуть виникнути другого вересня?
 

Мама будить Петрика другого вересня: «Вставай. Пора йти в школу!» Петрик: «Я ж вже вчора сходив…»

 

Як реагувати, якщо дитина злиться на вчителя (дітей) в школі або відчуває страх перед школою?


Перш за все: не забороняти переживання.

Не потрібно твердити дитині: «Не можна злитися! Не можна боятися!» Переживання – цілком природна річ. Необхідно обговорити з дитиною, що всі ми дуже різні, і іноді поводимося по-різному і відчуваємо все по-різному, тому не можемо очікувати, що все буде відбуватися саме так, як хочеться тобі.

 

У процесі дорослішання дитина повинна отримати досвід подолання труднощів і конфліктів. Завдання дорослих полягає в тому, щоб, знаходячись поряд, допомагати дитині визначати конструктивні способи своєї поведінки в таких ситуаціях.

bottom of page